Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: wrzesień 2019r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Stanislaw
2011-10-26 20:00:02
Odpowiedzi: 1
Siostra przed śmiercią spisała testament w którym swoje mieszkanie zapisała bratanicom,
nie miała męża ani dzieci rodzice tez nie żyją.
Czy pozostałym przy życiu braciom należy się zachowek?
Odpowiedzi (1):
Gość
2011-11-02 18:52:02
Nie - art. 991. § 1. k.c., brat nie jest bowiem osobą uprawnioną do zachowku, którymi są zstępni, małżonek i rodzice spadkodawcy
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

czy w przypdaku śmierci zleceniobiorcy(kierowca zawodowy -śmierć za granicą) należna rodzinie jest jakaś odprawa?
Dodano: 2011-10-26 08:08:58 przez: 2011-10-26 08:08:58
Kto może podpisać umowę o pracę Prezesowi spółki z o.o. w przypadku kiedy zarząd spółki stanowią Prezes i Wice
Dodano: 2011-10-25 21:58:57 przez: 2011-10-25 21:58:57
Spółka Cywilna (2 wspólników - mąż i żona)nabyli nieruchomość. Obecnie małżonkowie nie widzą zasadności utrzymywania
Dodano: 2011-10-27 12:29:01 przez: 2011-10-27 12:29:01
Po śmierci babci moja mama była wraz z siostrami współwłaścicielką nieruchomości z budynkiem mieszkalnym. Dziedziczyła
Dodano: 2011-10-27 22:52:16 przez: 2011-10-27 22:52:16
Do góry