Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: luty 2024r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2011-11-25 11:16:45
Odpowiedzi: 0
Witam, prawie 15 lat temu rodzice podarowali bratu dom wraz z działką w darowiźnie spisując jednocześnie akt notarialny.Ja nie uczestniczyłam przy podpisie i nie zrzekałam się części tego domu. Rodzice powiedzieli że nie zaznaczali iż wydziedziczają mnie. Czy kiedyś po ich śmierci mogę się ubiegać o zachowek?,czy też po 10 latach od zapisu nie należy mi się nic? Zaznaczam że jestem córką a nie osobą obcą. Proszę o odpowiedź łącznie z podstawą prawną lub wyjaśnienie osób które miały taką sytuację i zakończyła się pozytywnie. Pozdrawiam i dziękuję.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Jestem wdową,w maju zmarła moja teściowa.Czy moim dwóm córkom należy się zachowek,jeżeli teściowa zapisała wszystko
Dodano: 2011-11-24 08:50:42 przez: 2011-11-24 08:50:42
Proszę o interpretację art.72 i 73 KRiO w następujące sprawie:czy mężczyzna, będący faktycznym ojcem dziecka kobiety
Dodano: 2011-11-23 13:40:55 przez: 2011-11-23 13:40:55
czy sąsiad ma prawo stawiać drugi samochód przed jego garażem na części wspólnej będącej podjazdem do wszystkich
Dodano: 2011-11-25 20:47:53 przez: 2011-11-25 20:47:53
do jakiego wieku dziecka należy płacić alimenty
Dodano: 2011-11-26 10:04:04 przez: 2011-11-26 10:04:04
Do góry