Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: listopad 2018r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Szymek
2012-01-08 10:18:23
Odpowiedzi: 1
Witam,
Wczoraj dostałem kurtkę ze sklepu House. Niestety nie podoba mi się. Nie posiada wad, lecz chciałbym się dowiedzieć czy istnieją podstawy prawne traktujące o obowiązku przyjęcia zwrotu towaru przez sprzedawcę bez podania określonej przyczyny w ciągu x dni?

PS
Podobno House bardzo tolerancyjnie podchodzi do zwrotów (słyszałem dużo dobrych opinii, w tym na forach), lecz chciałbym wiedzieć na przyszłość, gdybym musiał tłumaczyć to w innym sklepie. Pytam, bo na forach w tej kwestii wypowiadano się dwojako, a i w mojej rodzinnie zdania są podzielone :)

Pozdrawiam,
Szymek
Odpowiedzi (1):
Mirek
2012-01-08 16:22:24
Witam

Nie ma żadnych przepisów umożliwiających zwrot zakupionego towaru, chyba że zakup/ umowa doszła na odległość (internet itp,) wtedy na podst. USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.1) (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.) Rozdział 1 Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa Art. 2. 1. można od umowy odstąpić w ciągu 10-ciu dni jeśli informację podał sprzedawca, a jeśli jej nie podał termin biegnie 3 mies. od daty zakupu/ odbioru. Wiele jednak sklepów sieciowych umożliwia zwrot towarów podając informację przy kasie/ punkcie obsługi, że przysługuje x dni. Pozdr.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Mój Teść, w notarialnej umowie darowizny sporządzonej w pażdziernika 2005, darował naszej córce mieszkanie. Czy pięcioro
Dodano: 2012-01-06 20:55:01 przez: 2012-01-06 20:55:01
mam takie pytanie przeczytalam ta cala ustawe ale szczerze nic kompletnie z niej nie kumam a chce w nie dlugim czasie otworzyc
Dodano: 2012-01-06 18:29:19 przez: 2012-01-06 18:29:19
Dzien dobry,mam problem prosze mi pomoc.Jestem 5 lat po rozwodzie a moj byly maz nie chce wyrazic na to zgody co ja mam zrobic?czy
Dodano: 2012-01-08 16:27:33 przez: 2012-01-08 16:27:33
Czy odsetki za opóźnienia w zapłacie (dotyczy usług transportowych - gdzie przedawnienie należności głównej następuje
Dodano: 2012-01-09 15:26:16 przez: 2012-01-09 15:26:16
Do góry