Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: grudzień 2019r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Bogdan
2012-09-07 20:23:05
Odpowiedzi: 2
Witam,
Moi rodzice wyprowadzili się ze wsi w 1966. Zostawili pole. Podobno dzierżawił to pole brat ojca ale nic na piśmie nie mam.Ojciec nie opłacał podatków. Teraz ta ziemia w księdze wieczystej jest zapisana na wnuka brata. Nic o tym nie wiedzieliśmy. Czy brat ojca mógł bez wiedzy mojego ojca przepisać tą ziemie na siebie czy na swojego wnuka?
Odpowiedzi (2):
Margo
2012-09-07 21:30:40
Brat pana ojca wszedł w posiadanie tej ziemi w myśl art.172.
Art. 172.

§ 1. Posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu jako posiadacz samoistny, chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie).

§ 2. Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze.
Od wyprowadzki pana ojca z tej ziemi minęło 46 lat,więc brat ojca zgodnie z prawem stał się jej właściciele,a potem mógł ją zapisać na kogo chciał.
Gość
2012-12-06 06:36:37
witam serdecznie.Moja mama mieszka w domu 35 lat ,czy może ten dom zasiedzieć jeśli są spadkobiercy?Od śmierci właściciela mineło 25 lat a jej mąż zmarł 12 lat temu.od 1976 roku prowadziła gospodarstwo rolne wraz z mężem a właścicielka (teściowa) wyprowadziła się do córki i po dziesięciu latach wróciła i zmarła(1987 rok)
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

po 47 latach życia dowiedziałam się,że mój ojciec biologiczny to nie ten,który jest w moim akcie notarialnym. Urodziłam
Dodano: 2012-09-06 21:25:06 przez: 2012-09-06 21:25:06
czy mogę eksmitować dorosłego syna z mojego własnościowego mieszkania.
Dodano: 2012-09-06 12:49:54 przez: 2012-09-06 12:49:54
ZMARŁ BRAT MOJEGO OJCA W TYM ROKU W LIPCU.ZOSTAWIŁ DŁUGI POTĘZNE.JEGO DZIECI SIE ZRZEKLY TEGO SPADKU.I WUJKA RODZENSTWO
Dodano: 2012-09-09 13:23:39 przez: 2012-09-09 13:23:39
Matka i syn po zmarłym mają rente w tej samej wysokości 1500zł.Matka jest pozbawiona praw do dziecka czy przysługują
Dodano: 2012-09-10 13:44:37 przez: 2012-09-10 13:44:37
Do góry