Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: styczeń 2021r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
JAROSŁAW
2012-11-21 10:17:07
Odpowiedzi: 1
Czy lokal nie trwale związany z gruntem darowany osobie pierwszego stopnia(matka-synowi),jest traktowany prawnie jako sprzedaż?????????
Odpowiedzi (1):
Lollander
2012-11-21 19:54:57
Darowizna jest nieodpłatna, sprzedaż jest odpłatna.
Porównaj art. 535 KC i 888 KC
W tym przypadku nie jest to sprzedaż bo obdarowany nie uiszcza ceny.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

jestem w trakcie sprawy rozwodowej,mój mąż wystapił z pozwem o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa pomimo że
Dodano: 2012-11-20 19:14:28 przez: 2012-11-20 19:14:28
złozyłam pozew o rozwód bez orzekania o winie,nie jestem teraz w kraju a w domu był kurator sądowy.Syn powiedział,że
Dodano: 2012-11-20 09:31:22 przez: 2012-11-20 09:31:22
Mam pytanie ? Osoba była ubezpieczona na życie i w polisie na życie wskazała osobę uprawnioną do polisy. Czy ja jako
Dodano: 2012-11-22 12:20:33 przez: 2012-11-22 12:20:33
mój mąż złożył wniosek o ustanowienie go opiekunem ubezwłasnowolnionej całkowicie bratanicy. Rodzice dziecka nie
Dodano: 2012-11-22 20:17:40 przez: 2012-11-22 20:17:40
Do góry