Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: grudzień 2020r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Zofia
2012-12-10 14:21:39
Odpowiedzi: 1
czy cudzoziemcy mają zdolność do wszystkich czynności prawnych, np, czy mogą być im udzielane pełnomocnictwa
Odpowiedzi (1):
Margo
2013-04-10 11:57:00
Witam. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób rzetelny, bo za mało podanych jest tu informacji tzn. czego/ w jakim zakresie to pełnomocnictwo ma być udzielone? Pytam, bo przy sprawach np. rozwodowych pełnomocnikiem może być prawnik aktywnie wykonujący swoją pracę w tym zakresie lub ktoś z najbliższej rodziny ( rodzice, rodzeństwo, dzieci), również w tym przypadku, gdy są oni cudzoziemcami.
Co do ogółu czynności prawnych, to cudzoziemiec mający obywatelstwo polskie ma taką zdolność.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

jestem w trakcie składania pozwu rozwodowego,nadal mieszkam z mężem ,który nie chce się wyprowadzić choć mieszkamy
Dodano: 2012-12-07 19:32:36 przez: 2012-12-07 19:32:36
syn dostał darowiznę mieszkanie od moich rodziow za życia , jak zmarli rodzice to 2 dzieci brata chcą zachowek , brat
Dodano: 2012-12-06 22:13:15 przez: 2012-12-06 22:13:15
Z art. 58 k.c - gdzie znależć artykuł, który mówi o tym , ze skoro mąż wyprowadził się na własne życzenie i NIE
Dodano: 2012-12-10 17:10:36 przez: 2012-12-10 17:10:36
Z art. 58 k.c - gdzie znależć artykuł, który mówi o tym , ze skoro mąż wyprowadził się na własne życzenie i NIE
Dodano: 2012-12-10 17:16:51 przez: 2012-12-10 17:16:51
Do góry