Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: luty 2024r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2013-09-18 14:39:23
Odpowiedzi: 1
Mam pytanie mam 16 lat i jestem w 4 miesiacu ciazy i chcialabym sie zapytac czy jak moj chlopak bo jest pelnoletni i gdyby poszedl do stanu cywilnego potwierdzic ojcowstwo to by dostal wszystkie prawa nad dzieckiem? Bardzo prosze o szybka odpowiedz
Odpowiedzi (1):
Michał
2013-09-20 11:12:50
Wydaje mi się, że najlepszą odpowiedź znajdziesz w art. 73. Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego:

§ 1. Uznanie ojcostwa następuje, gdy mężczyzna, od którego dziecko pochodzi, oświadczy przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, że jest ojcem dziecka, a matka dziecka potwierdzi jednocześnie albo w ciągu trzech miesięcy od dnia oświadczenia mężczyzny, że ojcem dziecka jest ten mężczyzna.

§ 2. Kierownik urzędu stanu cywilnego wyjaśnia osobom zamierzającym złożyć oświadczenia konieczne do uznania ojcostwa przepisy regulujące obowiązki i prawa wynikające z uznania, przepisy o nazwisku dziecka oraz różnicę pomiędzy uznaniem ojcostwa a przysposobieniem dziecka.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

mieszkam w domku 2-rodzinnym mamy sąsiadem postanowienie sądowe o odrębnym użytkowaniu działki i czy mogę się odgrodzić,
Dodano: 2013-09-16 13:18:23 przez: 2013-09-16 13:18:23
serdecznie, chciałabym pozanać swoje prawa w sprawie mojego syna. Sama się nim opiekuje ojciec 4lata sie nim nie interesował
Dodano: 2013-09-16 12:32:32 przez: 2013-09-16 12:32:32
Wynająłem mieszkanie pewnej osobie.Osoba ta po kilkuletnim zamieszkiwaniu splajtowała i nie mogła utrzymać lokalu-uciekła
Dodano: 2013-09-18 16:32:10 przez: 2013-09-18 16:32:10
Mam z pozoru proste pytanie,otóż czy umowa-zlecenie jest \"zatrudnieniem\"? i proszę najlepiej o podstawę prawną.
Dodano: 2013-09-18 21:09:35 przez: 2013-09-18 21:09:35
Do góry