Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: grudzień 2018r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Daniel
2010-12-23 22:36:51
Odpowiedzi: 1
Sprzedawca wysłał mi meble gastronomiczne( 2 dni po terminie zawartym w umowie), którego jest producentem, nie spełniający żadnych standardów technicznych, niechlujnie i wadliwie wykonany, niebezpieczny w użytkowaniu. Spisałem protokół reklamacyjny, zrobiłem zdjęcia i odesłałem tym samym transportem, którym przyjechały z powrotem. Mam prawo natychmiastowego odstąpienia od umowy? Mam prawo do odszkodowania? - nie mogę otworzyć lokalu i zarobkować a ponoszę wysokie koszty.
Odpowiedzi (1):
Margo
2012-09-07 21:54:29
Tak, bo na mocy art.576 przysługują panu uprawnienia z tytułu rękojmi.
Art. 576.

§ 1. Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady prawne rzeczy sprzedanej wygasają z upływem roku od chwili, kiedy kupujący dowiedział się o istnieniu wady. Jeżeli kupujący dowiedział się o istnieniu wady prawnej dopiero na skutek powództwa osoby trzeciej, termin ten biegnie od dnia, w którym orzeczenie wydane w sporze z osobą trzecią stało się prawomocne.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Czy zleceniobiorca powinien byc najpierw poinformowany w formie pisemnej o zastosowaniu kary umownej nim mu potraca ja z
Dodano: 2010-12-22 12:01:25 przez: 2010-12-22 12:01:25
czy można wystąpić o zmianę decyzji zarówno w zakresie jej brzmienia jak i terminu obowiązywania? Urząd twierdzi,
Dodano: 2010-12-22 11:51:26 przez: 2010-12-22 11:51:26
Czy notarialne darowanie mieszkania synowi z zaznaczeniem \'NA RZECZ SPADKU\' jest gwarancją, że darowizna ta zostanie
Dodano: 2010-12-26 17:05:38 przez: 2010-12-26 17:05:38
mam starszych rodziców i chcą abym prowadził ich finanse sprawy związane z dzierżawą mieszkania i.t.p,wystarczy zwykłe
Dodano: 2010-12-26 20:20:17 przez: 2010-12-26 20:20:17
Do góry