Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: kwiecień 2020r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2011-01-03 13:44:08
Odpowiedzi: 1
mam 3 dzieci w tym (2z poprzedniego związku),mam pytanie czy mąż z którym jestem 5lat jest opiekunem prawnym tych 2 dzieci?ojciec biologiczny jest pozbawiony władzy rodzicielskiej
Odpowiedzi (1):
Gość
2012-09-06 12:37:08
Pani mąż jest opiekunem prawnym dwojga dzieci z poprzedniego pani związku tylko w takiej sytuacji,gdy wystąpił on wcześniej do sądu rejonowego,wydział rodzinny i nieletnich(za pani zgodą) o przysposobienie tychże dzieci-art.114,121 i 122 KRiO.Tylko w taki sposób ojczym lub macocha może zostać opiekunem prawnym dzieci z poprzednich związków swoich obecnych partnerów.Pozdrawiam.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

serdecznie i proszę o konkretną odpowiedź na moje pytanie.A mianowicie moja mama trafiła do szpitala gdzie leżała przez
Dodano: 2011-01-02 19:10:19 przez: 2011-01-02 19:10:19
listem poleconym z dnia 30XI2010r,wypowiedziałem umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych na okres 1-go m-ca i jej
Dodano: 2011-01-02 17:17:05 przez: 2011-01-02 17:17:05
mam takie zapytanie: czy jezeli zrzeka sie ktos darowizny to zachowek sie nalezy ??
Dodano: 2011-01-03 14:08:52 przez: 2011-01-03 14:08:52
czy jezeli sie ktoś zrzeka sie darowizny to zachowek sie nalezy tej osobie ??
Dodano: 2011-01-03 14:12:56 przez: 2011-01-03 14:12:56
Do góry