Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: sierpień 2020r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2014-10-16 20:37:26
Odpowiedzi: 1
Czy można zawrzeć związek małżeński przed 18 rokiem życia za zgodą tylko jednego z rodziców? Jeżeli obydwoje mają takie same prawa rodzicielskie?
Odpowiedzi (1):
Gość
2014-10-22 20:41:58
Szanowna Pani, przed ukończeniem 18-go roku życia nie można co do zasady w ogóle zawrzeć związku małżeńskiego, żadnego znaczenia w tej kwestii nie ma zgoda rodziców. Wyjątkowo, zgodnie z art. 10 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, sąd może zezwolić na zawarcie małżeństwa kobiecie, która ukończyła 16 rok życia. Wyjątek ten ogranicza się jednakże niemal wyłącznie do przypadków urodzenia dziecka przez taką osobę.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

czy sąd może nakazac mi spłacać kredyt po mężu jak mąz zmarł a ja odrzuciłam spadek i nie mamy dzieci (kredyt nie
Dodano: 2014-10-15 12:27:58 przez: 2014-10-15 12:27:58
Jestem zatrudniony na umowe zlecenie, w ktorej jest zapis, ze jesli chcialbym zwolnic sie w ciagu 30 dni od jej zawarcia,
Dodano: 2014-10-15 09:01:32 przez: 2014-10-15 09:01:32
Czy w sprawie o zasiedzenie nieruchomości lub stwierdzenie nabycia spadku pełnomocnikiem uczestników może być wnioskodawca ?
Dodano: 2014-10-18 21:53:51 przez: 2014-10-18 21:53:51
bardzo bym chciala wiedziec jak zrobic pełno mocnictwo zeby sie zrzec spadku
Dodano: 2014-10-20 16:59:34 przez: 2014-10-20 16:59:34
Do góry