Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: październik 2020r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2011-02-27 19:19:03
Odpowiedzi: 1
moja mama po rozwodzie z moim tata wyszla po raz drugi za maz . jej drugi mąz ma dzieci zpierwszego małżeństwa, ktore nie utrzymywały żadnych kontaktów ze swoim ojcem, maż mojej mamy już nie żyje , w tym miesiącu zmarła moja mama, mam pytanie , czy dzieci męza mojej mamy maja takie samo prawo do spadku po mojej mamie jak my. pozdrawiam
Odpowiedzi (1):
Rah
2011-03-01 20:10:46
do gościa z 27-02
Zasadniczo dziedziczy się wg. linii krwi. Czyli ze po śmierci Twojej mamy, dziedziczycie tylko wy jako jej dzieci oraz mąż czyli ojczym. Dzieci ojczyma, dziedziczą razem z wami jeżeli ojczym umrze. Dziedziczycie także po waszym biologicznym ojcu, chyba że was wydziedziczył albo wyłączył od dziedziczenia.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

A przez jaki okres czasu można cofnąć darowiznę podobno do 5 lat czy to prawda?
Dodano: 2011-02-26 22:54:14 przez: 2011-02-26 22:54:14
Czy w ramach zapisu art.488 § 1. nadrzędne nad postanowieniami ustawy K.C. są zapisy umowne, czy jeżeli byłyby one sprzeczne
Dodano: 2011-02-26 21:35:40 przez: 2011-02-26 21:35:40
Jak rozumieć określenie ZWIĄZANIE UMOWY które często znajduje się w ogłoszeniach o zamówień publicznych.
Dodano: 2011-02-27 19:48:41 przez: 2011-02-27 19:48:41
W dużym skrócie: Moja dziewczyna kilka lat temu, zaraz po śmierci ojca poręczyła matce kilka kredytów łącznie na
Dodano: 2011-02-28 14:59:18 przez: 2011-02-28 14:59:18
Do góry