Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: luty 2024r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
magda
2011-03-31 22:05:31
Odpowiedzi: 1
witam;)
moje pytanie dotyczy córki. jestem po ślubie, jednak moja córka ma moje nazwisko, gdyż mój małżonek nie jest ojcem bilogicznym córki, a w akcie urodzenia wpisane jest ojciec jako NN. czy jest możliwa zmiana nazwiska córki na nazwisko męża? nasze wspólne dziecko i ja mamy nazwisko męża. jak zmienić pierwszej córce nazwisko, i jakie dokumenty są w tym potrzebne?
Odpowiedzi (1):
Gość
2012-09-06 12:20:51
Zmiana nazwiska pierwszej pani córki jest możliwe tylko przez wystąpienie przez pani męża z wnioskiem do sądu( rejonowego, wydział rodzinny i opiekuńczy) o przysposobienie na podstawie art.114, 121 i 122 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Pani jako matka musi oczywiście wyrazić zgodę na przysposobienie córki. Pozdrawiam.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Czy matka mojego wnuka moze mi zabronic wyjazduz dzieckiem za granice?
Dodano: 2011-03-31 19:42:32 przez: 2011-03-31 19:42:32
Ile dni trzeba czekać na odpowiedz?
Dodano: 2011-03-31 13:47:00 przez: 2011-03-31 13:47:00
Jestem radnym w miejscu zameldowania,jednak wybudowałem sobie dom w innej miejscowości w której także mieszkam,czy w
Dodano: 2011-04-01 00:37:42 przez: 2011-04-01 00:37:42
Jestem osobą dorosłą, zmarł mój ojczym, ubezpieczyciel odmówił wypłaty świadczenia z tytułu zawartej umowy na wypadek
Dodano: 2011-04-01 14:10:35 przez: 2011-04-01 14:10:35
Do góry