Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: luty 2024r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2011-04-14 11:00:36
Odpowiedzi: 3
witam, mam podpisaną umowę wynajmu mieszkania na rok, do konca umowy zostały mi 3 miesiące, ale mam zamiar wyprowadzić się wczesnie, w umowie mam zapis ze w kwestii wypowiedzenia stosuje sie przepisy kodeksu cywilnego,czy w takiej sytuacji moge złozyc miesieczne wypowiedzenie? pilne!!!!!!!!
Odpowiedzi (3):
Gość
2011-05-05 19:18:26
mam dokładnie taki sam problem!! czy ktoś kompetentny mógłby odpowiedzieć co w takiej sytuacji?
Gość
2011-08-25 13:06:05
cytuję KC:
§ 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny miesięcznie - na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego; gdy czynsz jest płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem jest dzienny - na jeden dzień naprzód.

Hanka
2013-05-27 03:36:16
do umowy na czas określony a o takiej tu mowa, ma zastosowanie paragraf 673 pkt.3 KC, co oznacza że w jeśli w umowie brak zapisów o warunkach rozwiązania,umowy nie można wypowiedzieć tzn można ale zapłacić czynsze do końca oznaczonego w umowie. Punkt KC który podałeś jest do umów na czas nieokreślony.Taka to drobna róznica.
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

prosze o okreslenie osoby bliskie. Piotr Krawiec
Dodano: 2011-04-13 18:56:11 przez: 2011-04-13 18:56:11
Będąc uczestnikiem postępowania o wyjawienie majątku członków zarządu, zakończonego prawomocnym wyrokiem,(sprawa
Dodano: 2011-04-13 16:38:47 przez: 2011-04-13 16:38:47
Moj byly maz(po rozwodzie)zajmuje moje mieszkanie słuzbowe.Ja obecnie mieszkam w innym miejscu.Jestem jedynym najemca a
Dodano: 2011-04-14 13:39:01 przez: 2011-04-14 13:39:01
czy będę jedynym właścicielem samochodu zakupionego na licytacji w sytuacji gdzie dłużnik miał 51% udziałów a pozostałe
Dodano: 2011-04-14 15:22:35 przez: 2011-04-14 15:22:35
Do góry