Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania naszego serwisu. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj

Kodeks cywilny | Kodeks drogowy
Kontakt | Mapa strony
godło polski

Kodeks cywilny

Prawo cywilne
Portal informacyjny
A A A
Sądy cywilne
Sądy cywilne
Stan prawny: lipiec 2019r.
Linki sponsorowane

Kodeks cywilny

Pytania prawne (1):
Większe okno
Gość
2011-06-27 22:54:05
Odpowiedzi: 1
w maju 2009r. dostałem mandat za przejazd komunikacją miejską bez biletu...nie dostalem zadnego wezwania do zapłaty,ani innego jakiegokolwiek pisma aż do teraz,czyli 27.06.2011r.(minęły 2 lata od wykonania przewozu)Firma windykacyjna żąda zapłaty pod groźbą konsekwencji prawnych(nawet mowa o areszcie)i wpisaniem do rejestru dłużników...Czy ten mój mandat został przedawniony po roku czasu od wystawienia?czy firma windykacyjna ma prawo mnie wpisać na listę dłużników?i czy grożą mi konsekwencje prawne za nie urególowanie tego długu?z góry dzięki,pozdrawiam.
Odpowiedzi (1):
Gość
2011-07-04 18:23:52
NIE. Niemają prawa, ale tak gadają, bo chcą pieniądze od Ciebie wyciągnać. Można to pod wyłudzenie podciągnąć, jeśli będą namolni.
Jeśli chodzi o komunikacje miejską, to proszę o napisanie im pisma, np. "
Odpowiadając na Wasze pismo z dnia........., nr.......informuję, że na podstawie przepisu art. 778 K.c. podnoszę zarzut jego przedawnienia
Podstawa Prawna: Art 45 oraz art. 121 Kodeksu Wykroczeń Art. 778 Kodeksu Cywilnego "

Pozdrawiam
Krzychu
Dodaj odpowiedź:
(opcjonalnie, nie będzie widoczny)
APC
 

Inne pytania:

Czy były wspólnik i jednocześnie były prezes zarządu sp. z o.o. ma obowiązek uczestniczenia z zwyczajnym walnym zgromadzeniu
Dodano: 2011-06-27 15:05:30 przez: 2011-06-27 15:05:30
Proszę o informację. Od 5 lat dzierżawię grunt. W miesiącu lutym 2011r. podpisałam wstępną umowę kupna tego gruntu.
Dodano: 2011-06-27 14:05:55 przez: 2011-06-27 14:05:55
Mój syn jeszcze się uczy, a jego dziewczyna (pomimo stosowania prezerwatyw) zaszła w ciąze.Jezeli to dziecko mego syna
Dodano: 2011-06-28 10:43:56 przez: 2011-06-28 10:43:56
Tydzień temu zmarł mój mąż,pozostawił debet na własnym koncie bankowym.Czy odrzucenie spadku w całości na piśmie
Dodano: 2011-06-28 15:35:11 przez: 2011-06-28 15:35:11
Do góry